Par Daugavpili

1970-01-01 0 komentāri homelike

Daugavpils ir otrā lielākā un nacionālas nozīmes Latvijas pilsēta, Latgales plānošanas reģiona lielākā pilsēta. Daugavpils pilsēta atrodas pie Latvijas austrumu robežas un ir nozīmīgs sociāli ekonomiskās attīstības centrs Baltijā. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta 1275.gadā.

Pilsēta izvietota Austrumlatvijas zemienes Dienvidaustrumu malā. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas pilsētas teritorijā ir šaura. Pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Upes garums pilsētas teritorijā - 16 km.

Pilsētas kopējā platība 7248 ha. Atbilstoši pilsētas teritorijas plānojumam pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta vairākos rajonos jeb mikrorajonos. Daugavas labajā krastā atrodas 13 mikrorajoni (tai skaitā Vēsturiskais centrs un Cietoksnis),

Platība:             72,48 km2. 

Daugavpils pilsētas teritorija robežojas ar Daugavpils novadu.

Dzelzceļa stacija Daugavpils 218 km no Rīgas (līnijas Rīga - Daugavpils,

Daugavpils - Rēzekne, Daugavpils - Indra, Daugavpils - Viļņa).

Attālums līdz Rīgai 232 km (autoceļš A6).
Attālums līdz Lietuvas robežai 25 km.
Attālums līdz Baltkrievijas robežai 35 km.
Attālums līdz Krievijas robežai 120 km.

2015. gadā Daugavpilī dzīvo 98 tūkstoši 89 iedzīvotāji.

Iedzīvotāju skaits otrajā lielākajā Latvijas pilsētā bija 4,6% no iedzīvotāju kopskaita Latvijā un 9% no iedzīvotāju skaita visas republikas pilsētās. Daugavpils teritorijas kopējā platība ir 72 km2, kas ir trešā lielākā pilsētas teritorija Latvijā. Iedzīvotāju blīvums ir 1 403,6 iedzīvotāju uz 1 km2 un kam ir tendence samazināties. Saskaņā ar tautas skaitīšanas rezultātiem, kad tika pārrēķināts pilsētas iedzīvotāju skaits, Daugavpilī pastāvīgo iedzīvotāji skaits bija 93 588 cilvēki.

Daugavpilī atrodas divi  konsulāti: Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas.   

Šodien Daugavpils ir nozīmīgs kultūras, izglītības, sporta un atpūtas centrs. Šeit darbojas Daugavpils Universitāte,  vairāku Rīgas augstskolu  filiāles, 7 arodskolas, 18 vispārizglītojošās skolas.   

Kas notiek Daugavpilī

Pastāsti mums ko Jūs domājat

* Obligāts lauks

Komentāri (0)